Gönderen SABİH SAMUR | 1:35 ÖÖ | , , | 0 yorum »

DİYARBAKIR BAŞLANGIÇ MI ?


Aylardır yapılmasını beklediğimiz sınırötesi operasyonun ardından böyle şehir içi asker sivil ayrımı yapmadan kahpece saldırılar olabileceğini maalesef bekliyorduk.
Gel gör ki bu kadar belden aşağı vuracaklarını beklemiyorduk.
Ölenlere Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Şimdi enteresan olan bir şey var.Olay tüm sıcaklığı ile yaşanırken DTP ve Diyarbakır Belediye Başkanı’nın yaptığı açıklamaları dikkatli okuyup,elekten geçirmek gerekiyor.Çünkü sanırım cevaplar bu beyanların satır aralarında gizli!
Lütfen a.a menşeli aşağıdaki haberleri birlikte dikkatlice okuyalım.
DTP saldırıyı kınadı
Parti Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, saldırının “şiddetle kınandığı” ifade edilerek, olayda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm halka başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dilendi.“Ülkemizde toplumsal barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bu gibi zamanlarda gerçekleşen menfur saldırılara bir yenisi daha eklenmiş ve 15 ay aradan sonra tekrar Diyarbakır bu saldırının merkezi olarak seçilmiştir” denilen açıklamada, “bu ve benzeri saldırıların halkın barışa olan inancını asla sarsamayacağı” kaydedildi.Açıklamada, “saldırının faillerinin ve varsa arkasındaki güçlerin ivedi olarak ortaya çıkarılması” istendi.DTP Genel Merkezi tarafından, aralarında 8 milletvekili ve genel başkan yardımcılarının da bulunduğu bir heyet oluşturulduğu ve heyetin yarın sabah Diyarbakır'da olacağı duyuruldu.Açıklamada, “Bu olay vesilesiyle duyduğumuz derin acı ve üzüntüyü bir kez daha ifade ederken, bu saldırının ve yaşadığımız bu acının artık son olmasını diliyoruz” ifadesi de yer aldı.

Baydemir patlamayı kınadı
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, patlamayı kınadı.Baydemir, yazılı açıklamasında, şunları ifade etti: “Kentimiz daha önce de benzer acılar yaşadı. Bu acıların son bulmasını ve bunun son olmasını temenni ediyorum. Kimden gelirse gelsin insan yaşamını hedefleyen saldırıyı kınıyorum. Öncelikle yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara da acil
şifalar diliyorum.”

Birkaç gün sonra yapılacak açıklama işte bu satırlarda gizli.
Açıklama aynen şöyle olacak:
TC.’nin derin teşkilatlarının yapmış olduğu kuvvetle muhtemel eylemler sonucunda faili meçhul bu olaylar… gibi söylemlerle T.C. suçlanacaktır.
Bu sırada bizler ne yapıyoruz?
Bilmem neremizi yırttık!
Sn. Büyükanıt Paşa lütfen kamuflajlarını giy dedik.Artık Türk’ün gücünü göster dedik.
Tüm devlet erkânı sivil ve askeri ile Diyarbakır’da yer alsın dedik.Buraları Leyla zana ve Osman Baydemir gibilere bırakmayalım dedik.Buralar İstanbul’un Okmeydanı gibi kurtarılmış bölgesi olmasın dedik.Gerekirse Bakanlar Kurulu ve/ve ya MGK toplantılarını en az birkaç ay üst üste Diyarbakır’da yapalım dedik.
Sağ olsun aylar sonra Genel Kurmay başkanımız kamuflajlarını giydi ama geç kaldı ve yanlış kıyafet.
Bu saatten sonra sn. Erdoğan ve Sn. Büyükanıt kamuflaj değil kar tipi Beyaz üniformalarını giyerek dar kapsamlı değil geniş kapsamlı ve Barzani’yi de paket yapmak kaydıyla şanlı ordumuzun başında yer almalıdır.Ankara’da BBG evi espirisi yapmamalıdır.

Bir taraftan Hatırla Sevgili adlı dizi soldan soldan gidiyor,Karlı kayın ormanında gidiyorum gündüz gece
Diğer taraftan kurtlar vadisi ve ya Kuzey Rüzgarı sağdan sağdan,Çırpınırdı Karadeniz …
Oysa doludizgin gidiyor Diyarbakır’ı kan gölüne çevirerek Kürtçe çığırıp şammammii oynayarak Biji Apo diyen bir kesim.
Biz ne yapıyoruz.Yok F-16’nın yeşil göstergesi ile hedefleri nasıl vuruyormuşuz yok gece bile bilmem ne yapıyormuşuz?Cart mışız curt muşuz?Ulan el oğlu dinliyor mu senin BBG evi masalını?Geliyor Anadolu’nun bağrında güya kendilerinin başkentinde bizi bağrımızdan vuruyor?Bu vuruşu nakletmekte AB’nin gizli temsilcisi kanal D’nin çığırtkanı,hükümlü Mehmet Ali Birant’a kalıyor.
Ey gidi benim memleketim.
Lütfen Türk oğlu Türkler aklımızı başımıza alalım.Memleket elden gidiyor.Biz hâlâ sağa sola mesaj verme ve kararlılık hikâyeleri anlatmaktayız.Ulan memleket gidiyor…
Yahu banane kardeşim memleketin amiri var memuru var diyorsanız banane.
Gün gelecek birileri Atatürk’ün Bursa Nutku’nu kaale alacak!Umarım !

Saygılarımla

Sabih Samur

0 yorum