Tarih :
21-10-2007
Konu :
Basın açıklaması
Bugün Hakkari İli'nde meydana gelen menfur terör saldırıları üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında gerçekleştirilen Devlet Zirvesi'nde son gelişmeler ayrıntılı bir biçimde ele alınmıştır.
Toplantı sırasında, terörle mücadele konusunda Türk Halkı'nın Devletine olan tam güveninden kaynaklanan mevcut azim ve kararlılık vurgulanmıştır.
Zirve'de aşağıdaki hususların kamuoyunun dikkatine getirilmesi kararlaştırılmıştır:
"Terör örgütünün bu hain saldırılarla toplumumuzun birlik ve beraberliğini bozmak amacı güttüğü aşikardır. Buna karşılık halkımızın haklı tepkisini gösterirken, kardeşlik duygularına zarar verecek tutum ve davranışlardan kaçınarak, her durumda sağduyusunu koruyacağına, güç birliği içinde hareket edeceğine, birlik ve beraberliğini güçlendirerek teröre karşı en anlamlı cevabı vereceğine inancımız tamdır. Aynı anlayış içinde, bütün kurum ve kuruluşlarımızın ve özellikle yazılı ve görsel medyamızın üzerlerine düşen sorumlu ve sağduyulu yaklaşımı sürdüreceklerinden kuşku duyulmamaktadır.
Bu menfur saldırılar karşısında günün, birlik ve beraberlik günü olduğu, Aziz Milletimiz ve ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarınca takdir edilecektir.
Milletimizin desteği, tüm kurum ve kuruluşlarımızın işbirliği, kahraman güvenlik kuvvetlerimizin yılmaz ve özverili üstün görev anlayışıyla bölücü terör örgütüne karşı yürütülen mücadele kararlılıkla sonuna kadar devam ettirilecektir. Türkiye, Irak'ın toprak bütünlüğüne saygılı olmakla birlikte, teröre yardım ve yataklık yapılmasına müsamaha göstermeyecek ve hakkını, hukukunu, bölünmez bütünlüğü ile vatandaşlarını korumak için gereken bedel ne ise ödemekten kaçınmayacaktır. Bu husus, rahmetle andığımız şehitlerimize, acil şifalar dilediğimiz yaralılarımıza olduğu kadar, gelecek nesillerimize de yönelik sorumluluğumuzdur."

0 yorum