Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı nereye koşuyor?
Başkanlığını yaptığı Belediye'de Türk adı geçmesi onu mutlu ediyor mu yoksa fikirleri ile tezat mı oluşturuyor?
DorukTürk Merkez Gazetesi'ni gerek sosyal medya üzerinden gerekse basılı olarak satın alarak takip edenler bilirler ki biz TC ile KKTC'yi et ile tırnak gören ve tam da bu sebep ile İkinci Sancak adı ile gazetemizin bir sayfasını tamamen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne ayırmışızdır.
Ve bu sayfada Lefkoşa Belediyesi'ne de yer vermiş ve facebook hesaplarından bize teşekkür notu gelmiştir.
Dolayısı ile bizim kurum ile herhangi bir alıp veremediğimiz yoktur olamazda.
Bizi ilgilendiren kurumların başındaki kişilerin Türk Dünyasına verdikleri hizmet ve ya zarardır.
Kıstasımız budur. Çünkü Kıbrıs her Türk evladının kutsal bir davasıdır. Kan ile bedel ödeyerek kazanılmış ve daha çok yol alınması gereken bir dava.
Tam da bu hassasiyet ile konuya baktığımızda gencecik körpecik vatan evlatlarının Kıbrıs Türkü'nün "REDDEDİYORUZ" adı altında görünüşte masumane ama alt yapı çalışmasında ve geri planda ise Rumculuğa hizmet eden bir organizasyon olduğu görülmektedir.
Ve seyirci gibi gözüken, uzaktan alkışlar, tebrik eder pozisyonda gözüken aslında projenin eşbaşkanı olan Mehmet Harmancı'dır.
KKTC'yi sahiplenmeyen, Devlet olarak kabul etmeyen, Türk kelimesini ağzına bile almayan ama adında Türk kelimesi bulunan Lefkaşa Türk Belediyesi'nin başında bulunan Harmancı.

NEDEN REDDEDİYORUZ?

Neyi reddediyorsun?, Neden reddediyorsun?
Kıbrıs'ta GSB'nin kurulacak olması Türkiye Gençliğinin yararlandığı tüm imkanlardan Kıbrıs Türk Gençliğinin de yararlanacak olması neden sizlerde üzüntü yaratıyor Sn. Harmancı.
Laik bir Devlet olan Türkiye'nin hiçbir zaman şahsınızın inancını ve ya inançsızlığını sorgulamazken neden eş dost sohbetlerinizde bunlar gelir her yere mescit yapar dersiniz?
Ezan size rahatsızlık mı veriyor? Çocuklarımız misyonerlerin elinde hızlı bir şekilde Rumculuk rüzgarı ile Hıristiyanlaştırılsın mı?
Spor ile ilgili atılan bu adım bilinçli olarak siz ve arkadaşlarınız tarafından nereye çekiliyor?
Amacınız ne?
Kime ve neye hizmet ediyorsunuz?

KKTC Meclisinde Askerimize Tecavüzcü yaftası vuran Doğuş Derya'ya hakaret ettiler diye insanlara Ahlak timsali kesilip ders verir; dayanışırsınız?
Diğer taraftan Meclisteki 27 vekile "Amip bile değilsiniz" diyen insanlarla dayanışma adı altında full destek olursunuz?
Bu çocukların bir fiil suç işliyor olması ve yarın yargıya taşındığında ceza alıp sicillerine işlenmesi sizi mutlu mu edecek? Yoksa umurunuzda bile olmayacak mı?
Onlar kullanılıp atılacak gelecekleri karartılacak bir figüran mı sizi nezdinizde?
Siz aslında bu koordinasyonu reddetme adı altında TC ve KKTC birlikteliğini mi reddediyorsunuz?
Lefkoşa Halkını binbir emek ile getirilen ve Rum'un dahi talep ettiği suyu kullandırtmayarak ilk isyan bayrağını açan ve Devlete rağmen benim diyen siz değil misiniz?
Sevgili Harmancı sizi aklı selim olmaya davet ediyorum.
Kendinize her türlü zararı verebilirsiniz bu bizi ilgilendirmez. Ama Türk Gençliğine gaz vererek onları örgütleyerek ve Rum'un kucağına atılmasına ve onlara zarar verilmesine bilesiniz ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Kurucu İradesi izin vermez.
Yaşayacağız ve göreceğiz.
Herkes için herşeyin hayırlısı.


Sabih Samur, 16 Haziran 2016


0 yorum