KIRMIZI KİTAP

Tayyip Erdoğan'a gönülden bağlı olanların, yakın çevresi ve hatta danışmanlarının atladığı belki de inanıp kabullenmek istemedikleri bir şey var.
Recep Tayyip Erdoğan mevcut durumu, konumunun gerektirdiği şekli ile davranmaktadır ve davranacaktır.
Lütfen, seven sevmeyen herkes, bugün öğle vakti Türk Büyükelçilerine yapılan konuşmayı kelime kelime izlesinler, dinlesinler.
Sözleri çok açıktır. Oyunu çok net okuduğunu kimsenin bizi aptal yerine koyamayacağını net bir şekilde dile getirmektedir.
"Bu ülkenin KÜRT MESELESİ YOKTUR!" cümlesi Devletin cümlesidir ve artık Tayyip Erdoğan siyasi değildir. Bu saatten sonra da geçmişe dönük tabanına göz kırpan, gönül almak için eski söylemlere dönmesi mümkün değildir; onun geleceğini bitirir.
Ülkenin ise buna tahammülü yoktur. Kendisi de bunu çok iyi bilmektedir.
Daha Türkçesi içi boşaltılmış Osmanlıcılık oyunu bitmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık Kadim Devlet ağzı ile konuşacaktır.
Önce Selçuklu ile barışacak, Selçuklu ile sorunu çözecek, Selçuklu'daki stratejik şifreleri çözecektir. Ecdadımız dediğimiz; geleneklerimiz dediğimiz 600 küsur sene; tekrar tahlil edilecek Acem Diyarı ile olan ilişkiler didik didik edilerek gözden geçirilecektir.
Konu sadece terör değil, konu sadece askeri manevralar değildir. Konu T.C.'yi küçümsemek de değildir.
Selçuklu Önemli!
Bugün kurgulanmaya çalışılan ve Müslüman olmayanlar tarafından oluşturulan Küresel Oyun; bizlerin mezhep savaşına sokulmasıdır. Dünyada bu oyunu bozacak tek ülke Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Bizleriz.
Bizleri kimse Sünni, Şii, Alevi, Hanefi ... gibi kısımlara bölemez. Türkiye öyle güçlüdür ki bu oyunu bozar. Çünkü biz saydığımız tüm bu inanç çeşitliliğini bu topraklarda barındırabilen yegane ülkeyiz!
Tüm bu oyunların farkında olanda Devletin yürü dediği Tayyip Erdoğan'dır.
Ve daha da önemlisi Türkiye, sonuçta bir fani olan Tayyip Erdoğan sonrasını da kurgulamalıdır.
Türkiye 2020leri başkalarının belirlediği şekli ile dost ve düşman olarak şekillendirilmiş komşuluk ilişkileri ile yürütmeyecektir.
Osmanlı Ezberleri, okumaları dahi tekrar gözden geçirilecektir.
Türkiye "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" ilkesini yanlış değerlendiren bir ülke olmayacaktır.
Çünkü bizatihi Kurucu Unsur, Mustafa Kemal Atatürk ve Dava Arkadaşları Edilgen değil Etkin idiler. Oyun Kurucu idiler.
Türkiye Oyun Kurucu olmak zorundadır, oluyor, olacak ta.
2.200 Yıllık Kadim Devlet geleneği devam etmektedir. Diyarbakır'da, Mardin'de, Hakkari'de kimlerle savaştığımızı, hangi partilerin kimlere hizmet ettiğini, söylemlerini hepsini biliyoruz, hakimiz.
Gün artık particilik sığlığından çıkma günüdür. Global Köy/Dünya masalı bitmiştir.
Gün geçmişini 2.200 yıl itibari ile sahiplenen Türkiye Cumhuriyeti önderliğinde ve Türklük Şemsiyesi altında, şoven olmayan, Türklüğü içselleştiren, başta müslümanlık olmak üzere aynı Osmanlıdaki gibi tüm vatandaşlarını inanç çeşitliliği ve renkleri ile kucaklayan bir Türkiye.
Sümene Manastırında Ayin, Ayasofya'da ve Lefkoşa Selimiye'de Ezanın okunduğu Türk Cumhuriyetlerinin, Sancakların kolkola olduğu bir medeniyet.
Kırmızı Kitap bunları yazar. Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve sonrasında oluşacak Liderler de bu kitabı kalben, inanarak uygular.
Var olsun Devletim.
Var olsun Milletim.

Sabih Samur, 12 Ocak 2016 19:00, TÜRKİYE

0 yorum